Kesme Şeker Örgü Tekniği Nedir?

Kesme Şeker Örgü Tekniği Nedir?

Yayınlanma : 2015-07-16 12:09:35 / Ekleyen : Can Oz

Gün geçtikçe örgü teknikleri çoğalmaktadır. Kesme şeker örgü tekniğiyle kullanışlı ve rahat modeller oluşturmanız mümkün.

Gün geçtikçe örgü model teknikleri artmaktadır. Bir çok yeni örgü tekniğiyle beraber yepyeni örgü modelleri oluşturmak mümkün. Kesme şeker örgü tekniğini uygulayarak birbirinden şık ve güzel örgü modelleri yaratmak mümkün. Kesme şeker örgü tekniğini kısaca sizlere anlatacağız. Denemenizi öneriyoruz. 

Kesme şeker örgü tekniği aslında bir ters ve bir düz örgünün birleştirilmiş bir halidir. Kesme şeker tekniği için 8 ilmek düz ve 8 ilmek ters örgü yapılır. İlmek sayısı tamamen tekniği uygulayan kişinin tercihine bağlı bir durumdur. Kenarlardaki ilmeklerin kıvrılmaması için 3-4 ilmek haraşo örülür. Devamında ise düzlerin üzerine ters, terslerin üzerine düzleri denk getirerek örgü yapılır. Örgü yapımında 6-7 sırada bir ilmeklerin yerleri değiştirilerek küp şeklinde örgü elde edilir. Örgünüzde bu tekniği uygulayarak istediğiniz ebatlarda örgü modeli yaratmanız mümkündür. 

Bir çok yeni örgü modelinde tercih edebileceğiniz kesme şeker örgü tekniğiyle çok sık ve estetik modeller yaratmanız mümkündür. 

Benzer Yazılar

Örgü Çocuk Ceket Yapımı

Örgü Çocuk Ceket Yapımı

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 16/07/2015

Çocuklar için örgüden ceketler yapabilir ve çocuğunuzun ya da torununuzun rahat etmesini sağlayabilirsiniz.