Örgü Çocuk Ceket Yapımı

Örgü Çocuk Ceket Yapımı

Yayınlanma : 2015-07-16 12:00:55 / Ekleyen : Can Oz

Çocuklar için örgüden ceketler yapabilir ve çocuğunuzun ya da torununuzun rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için örgüden ceket yapmak aslında oldukça kolay. Genelde çocuklar ya da torunları için örgüden ceket yapanlara rastlanmaktadır. Örgüden yapılmış ceketler hem çocukları sıcak tutup soğuktan korurken hem de güzel bir görünüm sağlar. Örgüden ceket modelleri yapmak oldukça basittir. Bebek yünü ve şişleri alarak işe bir an önce koyulabilirsiniz. 

Nasıl Yapılır? 

* 7 sıra bir ters bir düz yaparak lastik örülür. 70 ilmekle örülmeye başlanır. Bu yapılan modelde ikili burgu modeli kullanılır. Lastik örüldükten sonra 6-7 sırada bir ikili burgu yapılır. Arada da 3 ters örgü yapılır. Ardından ise kol bölgesinin örme işlemine geçilir. Önerimiz beyaz ve mavi renklerde yün tercih etmeniz. Bu renklerde öreceğiniz ceket çocuğa gerçekten çok yakışacaktır. 

* Diğer bir yöntem ise sağ ve sol tarafı 35 ilmekten başlanmasıdır. Tekrar 7 sıra örgü yapıp 6 sırada bir ikili bulgu yapılır. 12 sıra kadar beyaz 6 sıra kadar ise mavi renklerde örülür. Ardından kol bölgesinde örme işlemine geçilir. Örmeye başlamadan önce çocuğun boyunu hesaba katmanız iyi olacaktır. 

Benzer Yazılar

Kesme Şeker Örgü Tekniği Nedir?

Kesme Şeker Örgü Tekniği Nedir?

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 16/07/2015

Gün geçtikçe örgü teknikleri çoğalmaktadır. Kesme şeker örgü tekniğiyle kullanışlı ve rahat modeller oluşturmanız mümkün.