Sivilcelerden Kurtarıcı Maskeler

Sivilcelerden Kurtarıcı Maskeler

Yayınlanma : 2015-07-16 23:46:48 / Ekleyen : Can Oz

Hemen hemen herkesin sorunu olan sivilcelerden kurtulmak aslında sanıldığı kadar da zor değil.

Sivilceler özellikle ergenlik dönemiyle beraber daha çok görülmekte ve artmaktadır. Sivilcelerin oluşmasının ana nedeni hormonal dengesizlikler ve beslenme kurallarıdır. Yapılan araştırmalara göre sağlıksız ve dengesiz beslenen kişilerde sivilcelere daha çok rastlanmaktadır. Beslenmenin dışında cilt kuruluğu, cilt yapısı gibi etkenlerde sivilce oluşumunda etkilidir. Özellikle yağlı cilde sahip kişilerde sivilcelere daha çok rastlanır. 

Sivilceler vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabildiği gibi genelde yüzde görülür. Sivilceler yüz görünümünü ve güzelliğini etkilediğinden sivilcelerden kurtulma yolları aranır. Sizler için araştırdığımız sivilcelerden kurtarıcı doğal maskeleri uygulayarak, sivilceleriniz kurtulabilir ve sosyal yaşantınızda daha rahat hissedebilirsiniz. 

Sivilceler İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Maskeler

Elma Sirkesi İle Maske

  • 1 - 1,5 litre kaynamış su 
  • 1 çay bardağı kadar elma sirkesi

Kaynamış suyun içerisine elma sirkesini ekleyerek bir süre kısık ateşte ısıtın. Ardından ocağı kapatıp demlenmesini beklemek için 1-2 dakika kadar bekleyin. Ardından hazırlamış olduğunuz suyun buharını yüzünüze 10-15 dakika kadar tutun ve maskeyi uygulayın. 

Kuru Maya Maskesi

  • Yarım bardak kadar su 
  • 1 paket kuru maya

Su ve maya karıştırın ve krem haline getirin. Krem haline getirdiğiniz mayayı yüzünüze masaj uygular gibi sürün ve 20 dakika ya da yarım saat kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayın. Bu maske sayesinde yüz bölgesindeki sivilcelerin küçüldüğünü görürsünüz. 

Limon Maskesi

  • Limon Suyu
  • 1 yemek kaşığı şeker

Limonu iyice sıkın ve üzerine şeker serpiştirin. Yüzünüzü önce yıkayın ve ardından bu karışımı yüz bölgesine masaj uyguluyor gibi sürün. 15-20 dakika kadar bu halde durun ve yüzünüzü yıkayın. 

Çilek Maskesi

  • Taze Çilek
  • Yoğurt(yarım bardak)

Malzemeleri bir kase içine koyun ve ezerek karıştırın. Cildinize bu karışımı uygulayın ve 15-20 dakika kadar maskeli bir halde bekleyin. Ardından cildinizi temizleyin. Bu karışımı uzun süre uyguladıktan sonra yüzünüzdeki sivilcelerin ne kadar azaldığını sizde göreceksiniz.

  

Benzer Yazılar

Siyah Noktalardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

Siyah Noktalardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 16/07/2015

Kadınların ortak bir sorunu olan siyah noktalardan kurtulmak sanıldığından daha kolay..
Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 16/07/2015

Tırnakların daha güçlü olabilmesi için tırnak bakımı oldukça önemlidir.