Siyah Noktalardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

Siyah Noktalardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

Yayınlanma : 2015-07-14 00:34:11 / Ekleyen : Can Oz

Kadınların ortak bir sorunu olan siyah noktalardan kurtulmak sanıldığından daha kolay..

Siyah noktalar hemen hemen herkesin ortak problemi halinde. Özellikle kadınlar daha çok yüz bölgesinde meydana gelen siyah noktalarda oldukça şikayetçidirler. Yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde siyah noktalara daha çok rastlanır. Siyah noktaların oluşmasındaki en bilindik nedenlerden biri sağlıksız ve dengesiz beslenmedir. Sağlıksız ve dengesiz beslenmenin yanı sıra cildi uzun süre yıkamamak ve çok fazla makyaj kullanımı da siyah noktaların oluşumunu tetiklemektedir.

Uzun süreli makyajlı halde bulunan ve bu makyajı yatarken temizlemeyen kadınlarda siyah noktalar daha çok görülür. Yatmadan önce yüz bölgesindeki makyaj malzemeleri kesinlikle temizlenmeli ve yüz bölgesi yıkanmalıdır. Siyah noktaların bir sonraki evresi ise sivilce olarak görülür. Cildin ve yüz bölgesinin kötü görünmesini sağlayacak olan sivilcelerden uzak durmak için öncelikle siyah noktaların oluşumunu engellemek gerekmektedir. 

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? 

  • Siyah noktaların temizlenebilmesi için ilk olarak gözeneklerin açılması ve yeterince hava alması gerekmektedir. Gözeneklerin açılmasının en keyifli yolu ise buhar banyosudur. Buhar odası ya da banyosuna giremeyenler için ise evde uygulanabilecek yöntemler mevcuttur. Yüz ve kafa bölgesini eşarp ya da herhangi bir havlu ile örterek, ısıtılan sıcak suyun buharını yüz bölgesine tutun. Bu halde 5-10 dakika beklemeniz gözenekleriniz için oldukça faydalı olacaktır. 
  • .Çoğu zaman siyah noktalar konusunda yapılan yanlış bu noktaların sıkılmasıdır. Ancak bu doğru değildir. İğnesi çıkartılmış şırıngayla siyah noktaların üzerine bastırabilirsiniz. 
  • Şırıngayla geçmeyen ve çıkmayan siyah noktalara kesinlikle dokunup sıkmaya çalışmayın. Siyah noktaların sıkılması yüz bölgesinde kalıcı iz ve lekelerin oluşmasına neden olur. 

Benzer Yazılar

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 14/07/2015

Tırnakların daha güçlü olabilmesi için tırnak bakımı oldukça önemlidir.
Sivilcelerden Kurtarıcı Maskeler

Sivilcelerden Kurtarıcı Maskeler

Ekleyen : Can Oz / Tarih : 14/07/2015

Hemen hemen herkesin sorunu olan sivilcelerden kurtulmak aslında sanıldığı kadar da zor değil.